MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 41

w CZĘSTOCHOWIE

Miejskie Przedszkole nr 41  w Częstochowie mieści się w dzielnicy Stradom przy ulicy Powstańców 9/11. Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku z obszernym placem zabaw - stwarza dzieciom doskonałe warunki do zabawy i nauki. Ogród jest terenem zamkniętym i bezpiecznym dla dzieci, doskonałym do pobytu na świeżym powietrzu. Przedszkole spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny zgodnie z normami Unii Europejskiej.

Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Placówka posiada pięć sal dydaktycznych dla dzieci. Sale są przestronne, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. W każdej sali znajduje się łazienka. Ponadto posiadamy przestronny hol, który pełni rolę sali gimnastycznej, wyposażony w  nowoczesny sprzęt do zajęć gimnastycznych.

Dzieci mają zapewnione trzy pełne posiłki:

-         śniadanie o godz. 8:45

-         obiad o godz. 11:30

-         podwieczorek o godz. 13.45

Posiłki są bardzo smaczne i przygotowywane z myślą o dostarczeniu dzieciom właściwych wartości kalorycznych.

W naszym przedszkolu zatrudnione są wysoko wykwalifikowane i doświadczone nauczycielki. Dzięki temu dzieci mają doskonałe warunki do pełnego i wszechstronnego rozwoju, rozwijania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Nauczycielki dbają o wszystkie potrzeby dzieci.

Praca dydaktyczna z dziećmi oparta jest na programie edukacyjnym:

- grupy " Biedronki", " Krasnoludki". "Słoneczka", " Tygryski" i " Zuchy" : "Wokół przedszkola" Program wychowania przedszkolnego , autorstwa Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba- Żabińska.  Wydawnictwo MAC Edukacja.

- program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli i klas zerowych zgodny z podstawą programową z 14 lutego 2017r.

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w każdej grupie wiekowej zgodnie z realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Oferujemy zajęcia dodatkowe z:

- rytmiki ( wtorki i czwartki)

- kodowanie na dywanie ( wtorek)

- religii ( poniedziałek, piątek)

- plastyki(gr. Tygryski)

Programy te przewidują rozwój aktywności dziecka we wszystkich sferach:

-         społecznej

-         językowej

-         poznawczej

-         artystycznej

-         ruchowej

-         zdrowotnej.

W trakcie roku szkolnego zapraszamy rodziców do udziału w zajęciach otwartych w przedszkolu, które pokazują jak pracują nauczycielki z dziećmi oraz są doskonałą okazją do obserwowania swojego dziecka w grupie przedszkolnej.

PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZINACH: 6.00 - 16.30